Wednesday, April 14, 2010

Jak odzyskać dane z uszkodzonych kart SD w aparat cyfrowy

SD (Secure Digital) karty pamięci zmieniły sposób dane są przechowywane i udostępniane. Są to niewielkie urządzenia pamięci masowej pamięci, które są wykorzystywane w różnych urządzeniach przyjmujących jak PDA, konsole do gier wideo, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe i tak dalej. Użytkownik może zapisywać zdjęcia, audio i wideo w różnych formatach. Kart SD kompatybilne urządzenie odtwarza muzykę, pliki wideo i filmów bez napędu. Inne formy karty SD, znane są jako karty SDHC, Mini SD, Micro SD. Podobnie jak inne urządzenia pamięci flash, karty te są również narażone na problemy. Uszkodzona karta SD nie pozwalają użytkownikowi uzyskać dostęp do przechowywanych na nim plików. Dlatego też, aby karta wielokrotnego użytku, trzeba go sformatować i odzyskać dane przy użyciu narzędzia camera recovery

Jako praktyczny przypadku podłączenia karty SD do komputera za pomocą czytnika kart. Po skopiowaniu plików do komputera, można podjąć się natomiast karta treści są nadal otwarte w komputerze. Teraz, po włożeniu karty ponownie do urządzenia hosta następujący komunikat połowy uwagę:

"Karty pamięci została włożona, że zawiera błędy. Do skorygowania błędów, użyj dysku narzędzie Sprawdzanie błędów na komputerze. "

Powyższy komunikat wskazuje karta ma uszkodzony. Ponieważ karta jest uszkodzona, nie będzie w stanie użyć go ponownie, jeśli nie naprawić.

Przyczyna:

Karty SD, ale uszkodzony z powodu przerwy (w odczytu / zapisu) wywołane przez wyjęcie karty, gdy jego treść były otwarte na komputerze.

Rozwiązanie:

Problem z kartą pamięci można rozwiązać za pomocą polecenia "chkdsk" na komputerze, wykonując kilka prostych kroków podanych poniżej:

1.Connect karty do komputera

2.Open "Mój komputer", a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę dysku Zdejmowana

3. Kliknij "Właściwości" a następnie kliknij przycisk "Narzędzia"

kliknij 4.Under "Sprawdzanie błędów", "Sprawdź"

5.A wyświetlone zostanie okno dialogowe, wybierz opcję "Automatycznie napraw błędy systemu plików", a następnie kliknij przycisk 'Start'

Jeśli powyższe kroki nie rozwiążą problemu z kartą SD, pozostaje ci tylko opcja formatowania karty SD. Jeśli kopia zapasowa nie jest dostępna, nie trzeba martwić o utratę danych. Jednak korzystanie z camera recovery software jest bardzo polecam w celu odzyskania przed użyciem karty ponownie do przechowywania zawartości.

Photo Recovery to godny zaufania Aparat cyfrowy stosowania odzysku, odzyskuje utracone lub usunięcia zdjęć, formatów audio i video z większością kart pamięci dostępnych na rynku, w tym MMC, CF, XD, SDHC, SD, MMC plus, itp. Program posiada dwie kamery odzysku różnych wersjach dla systemów Windows i Mac użytkownik.

No comments:

Post a Comment

Followers